

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 33 µF |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 450 mΩ |
| Height - Seated (Max) | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Features | General Purpose |
| Type | Molded |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | 125 °C |
| rohs status | Compliant |
| size width | 4.30 mm |
| size length | 7.30 mm |
| size height | 3.00 mm |
| voltage rating dc | 25 V |
| capacitance tolerance | 20 % |
| equivalent series resistance esr | 200 mΩ |
Stock: 926
Distributors
pcbx
Unit Price$0.98203
Ext.Price$0.98203
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.98203 | $0.98203 |
| 10 | $0.65134 | $6.51340 |
| 25 | $0.58209 | $14.55225 |
| 50 | $0.52021 | $26.01050 |
| 100 | $0.47972 | $47.97200 |
| 300 | $0.44858 | $134.57400 |
| 500 | $0.41947 | $209.73500 |
